Akpınar Elektrik


Akpınar Elektrik Tic.Ltd.Şti. kimdir?

1983 yılında adımımızı attığımız elektrik ve aydınlatma sektöründeki ilk kurumsal deneyimimizi 1995 yılında Elit Aydınlatma ismiyle açmış olduğumuz firmamızla kazanmış olduk. Kurucumuz Şaban Akpınar, kısa bir süre içerisinde sektörün aydınlatma grubunda edinmiş olduğu tecrübesiyle ticari hacmini genişletti ve 2000 yılında Akpınar Elektrik Tic.Ltd.Şti.’ni kurdu.

1995’te ilk kendi firmamızın kuruluşu ve ardından Akpınar ismiyle şirketleşmemizden günümüze kadar işletme prensiplerimizin en başında “kalite” prensibine yer verdik. Müşterilerimize hizmeti ve kalitede devamlılığı gerek yönetim olarak gerekse de çalışanlarımızla sürekli hissettirmeye gayret gösterdik.
Akpınar Elektrik; iç mekân aydınlatma, dış mekân aydınlatma, balast, duy, ampul çeşitleri ve daha birçok zengin ürün çeşidine sahiptir. Her yıl yenilenmekte olan ürün kataloğumuzla müşterilerimizin ürün çeşidi ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Firmamız bu anlamda kendisini yenileyen ve yeniliklere açık olan bir anlayışa sahiptir.

Firmamız, General Electric’in distribütörlüğünü yürütmenin yanı sıra sektörün önemli firmalarından olan Osram, Philips, Radium, Sylvania gibi markaların ürünlerine yer vermektedir.

LIĞTEX ve AKRAM olarak tescilli kendi özel markası bulunan firmamız Karaköy’deki merkez ofisinin yanı sıra Kağıthane’de 5 bin metrekarelik bir depoya sahiptir.
Akpınar Elektrik, aydınlatma alanında sektörün önemli bir markası olarak kabul edilmiştir. Bulunamayan ampullerin firmamızda bulunabileceğini keşfeden firmalar tarafından işletmemiz için “Ampul Bankası” olarak tarifi yapılmaktadır.

Şirket kurucumuz Şaban Akpınar aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası (İTO) 65.Komite Yöneticiliği görevini sürdürmektedir. 10 yıl üst üste yüksek beyanda vergi ödeyen firmamız İTO’dan teşekkür belgesiyle ödüllendirilmesinin yanı sıra kısa adı TÜİK olan Türkiye İstatistik Kurumu’ndan da teşekkür belgesiyle ödüllendirilmiştir.
 
Anasayfa |  Kurumsal |  Belgeler |  Ürünler |  Katalog |  İletişim